Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /data/7/6/76fc235d-d348-43df-ab5f-d2b7ed07a1db/romiix.org/web/libs/nette/nette/Nette/loader.php on line 29
Osobný blog

Ahoj svet:) Ako to tak po sebe čítam, tak v slovenčine to znie skutočne zvláštne. Každopádne, toto je prvý testovací zápis na novom, práve vytvorenom blogu.

Takmer každý web obsahuje upload súborov. Pri uploade je zväčša potrebné kontrolovať existenciu súboru s rovnakým názvom. Ak náhodou takýto súbor už existuje, tak sa hodí súbor premenovať na unikátny.

Nette Tester mal štandardnú podporu pre export pokrytia testami do HTML už aj v minulosti. Až v najnovšej verzií 1.4 však dostal vďaka aktívnej komunite podporu pre export ďalších formátov. Konkrétne je po novom natívne podporovaný export do Clover XML, ktorý podporuje napríklad aj PHPUnit.

Dnes sa mi bolo konečne umožnené vyskúšať nové internetové bankovníctvo (ďalej IB) mBanky. Aká to tam vyzerá? Čo sa (ne)podarilo? Aké mám prvé dojmi z používania?

Píšem diplomovú prácu o generovaní CSS Sprite. Vrámci praktickej časti mám v PHP naprogramovať nástroj na ideálne generovanie výstupného obrázka a CSS štýlov. Tento nástroj by malo byť možné použiť na pregenerovanie obsahu CSS súboru za behu.

CasperJS je dobre použiteľný nástroj na automatizované testovanie (aj) webových aplikácií použitím prehliadača (bez prehliadača).

Conky je komplexný program pre monitorovanie stavu systému s možnosťami obmedzenými iba používateľovými schopnosťami.